Воскресенье, 28.04.2024, 20:55

«  Февраль 2019  »

Головна » 2019 » Февраль » 18 » Педагогічна рада
Педагогічна рада

18 лютого 2019 року в Полтавській гімназії №32 проведено засідання Педагогічної ради з питання «Роль вчителя в період адаптації учнів 5 класу». Директор Зарубенко О.Л. наголосив: період адаптації учнів 5 класів до навчання є одним із найважчих періодів шкільного життя. Заступник директора з навчально-виховної роботи Приймак Ж.С. зазначила, що упродовж усього життя нам (і дорослим, і дітям) доводиться адаптуватись до різних ситуацій. Переступаючи поріг школи, дитина також увесь час адаптується: до дітей, до вчителів, до уроків, до нового режиму дня. Одним зі складних адаптаційних періодів є навчання у 5-му класі. Перехід із молодшої школи до основної пов’язаний із внесенням змін у динамічні стереотипи спілкування, діяльності, а також зі збереженням окремих компонентів попереднього соціального досвіду. Адаптація дитини до навчання в середній школі відбувається не одразу. Це досить тривалий процес, пов’язаний зі значним навантаженням на всі системи організму. Як свідчить аналіз, учителі, які викладають у 5-х класах, часто не бачать різниці між п’ятикласниками й іншими школярами основної школи. І як результат – завищені вимоги до цих учнів, зниження рівня навчальних досягнень, мотивації навчання. Такий підхід до навчання може ускладнити процес адаптації школярів. Здається, тільки-но діти і батьки адаптувалися в початковій школі, як необхідно переходити до п’ятого класу, до середньої школи. На жаль, у цей період (10-11років) у дітей втрачається інтерес до навчання. Для учнів 5-го класу багато що стає новим і непізнаним: нові вчителі, нові предмети, форми навчання, а іноді і однокласники.

Категорія: Новини школи | Переглядів: 269 | Додав: Zerges | Рейтинг: 0.0/0