Середа, 19.12.2018, 06:48

«  Грудень 2018  »

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ УЧАСНИКА ЗНО-2019

ПЕРЕЛІК КОНКУРСНИХ ПРЕДМЕТІВ

Перелік конкурсних предметів для вступу на навчання для здобуття освітнього ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань) подано у додатку 4 наказу Міністерства освіти і науки України від 11.10.2018 року № 1096.

У додатку (окрім обов’язкового конкурсний предмету для усіх спеціальностей та галузей знань – української мови і літератури) зазначені другий та третій конкурсні предмети з усіх спеціальностей (відбулися зміни порівняно з 2018 роком).

ТЕРМІН ДІЇ СЕРТИФІКАТІВ ЗНО

В 2019 році до закладів вищої освіти приймаються сертифікати ЗНО 2017, 2018 та 2019 років.

Результати з англійської, французької, німецької та іспанської мов приймаються тільки з сертифікатів 2018 та 2019 років.

Вступники можуть подати до семи заяв на місця державного та регіонального замовлення  не більше ніж на чотири спеціальності.

ХАРАКТЕРИСТИКИ СЕРТИФІКАЦІЙНИХ РОБІТ

На сайті УЦОЯО (testportal.gov.ua) в розділі «Предмети» можна ознайомитися з характеристиками сертифікаційних робіт та критеріями оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

МЕДИЧНИЙ та ПРАВНИЧИЙ НАПРЯМИ НАВЧАННЯ

Мінімальні значення кількості балів з вступних випробувань для вступу на основі повної загальної середньої освіти для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія», галузі знань «Охорона здоров’я» з другого та третього конкурсних предметів –  не менше 150 балів (біологія, хімія, фізика, математика). Не менше 130 балів – для спеціальностей «Фармація, промислова фармація», «Право», «Публічне управління і право», «Міжнародні відносини».

ПРОВЕДЕННЯ ЗНО ДЛЯ ОСІБ ІЗ ГЛИБОКИМИ ПОРУШЕННЯМИ ЗОРУ

Для осіб з глибоким порушенням зору, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти, тести з української мови і літератури, математики, історії України, біології будуть адаптовані для використання шрифту Брайля.

Також під час додаткової сесії ЗНО-2019 буде організовано апробацію технології проведення ЗНО з української мови і літератури, математики, історії України, біології, яка передбачає використання комп’ютерної техніки та спеціальних програмних засобів для сліпих і слабозорих людей.

___________________________

Звертаємо Вашу увагу, що  учні, яким виповнилося 14 років, мають своєчасно оформити ID-картку.

Своєчасне оформлення паспорта є необхідним, адже його копію потрібно подавати в комплекті документів для реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання.

Подавати для реєстрації інший документ можуть лише такі категорії:

• особи, які не мали можливості отримати паспорт в зв’язку з тим, що проживають на окупованій території та лінії зіткнення;
  • іноземці та особи без громадянства;
  • особи, які звернулися за захистом в Україні;
  • особи з окупованої території, які є учнями (слухачами, студентами) закладів освіти на підконтрольній Україні території, якщо вони втратили документ, що посвідчує особу, і не мають можливості його відновити.

Усі інші громадяни України подають для реєстрації на ЗНО виключно паспорт. Цей же документ пред’являється учасником ЗНО для допуску до пункту тестування.

Питання своєчасного отримання паспорта є актуальним і для тих учнів, які 2019 року планують вступати на молодшого спеціаліста чи молодшого бакалавра після 9-го класу.

Зокрема, під час подання заяви на вступ необхідно пред’явити оригінал документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Одним із таких документів є паспорт громадянина України. Водночас свідоцтво про народження не є документом, що посвідчує особу.

___________________________

Наказом Міністерства освіти і науки України від 28 вересня 2018 року № 1036 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року.

Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 5 лютого до 25 березня 2019 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 18 березня 2019 року.

Звертаємо увагу на те, що додаткового періоду для перереєстрації учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року не передбачено. Тож змінювати реєстраційні дані можна буде тільки до 25 березня 2019 року.

До 30 квітня 2019 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання почнеться 21 травня тестуванням з математики і завершиться 13 червня тестуванням з хімії. Тестування з української мови і літератури відбудеться 23 травня, з іспанської, німецької, французької мов — 27 травня, з англійської мови — 28 травня, з фізики — 30 травня, з історії України — 4 червня, з біології — 6 червня, з географії — 11 червня.

Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 25 червня 2019 року. Результати зовнішнього незалежного оцінювання з математики, української мови і літератури та фізики буде оголошено до 14 червня, з іноземних мов та біології — до 20 червня, з історії України, географії, хімії — до 25 червня.

Реєстрація для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання окремих категорій осіб, які не мали змоги зареєструватися в основний період (зокрема, учасники антитерористичної операції, особи з окупованого Криму та непідконтрольних Україні територій Донбасу), триватиме  з третього до 20-го травня 2019 року. Графік проведення додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання буде оприлюднено до 30 квітня 2019 року. Результати зовнішнього незалежного оцінювання учасники додаткової сесії отримають до 18 липня.

Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти