Суббота, 20.04.2024, 09:48

«  Апрель 2024  »

Історія школи

1979 рік— створення 32-ої середньої школи. Першим директором її був Береговий Олександр Іванович. При ньому школа стає базовою ПДПУ ім. В.Г. Короленка.

1983 рік—школу очолила Харченко Людмила Андріївна, "Заслужений працівник освіти України”. Колектив однодумців почав працювати над проблемою: "Гуманізація навчально-виховного процесу”.

В центрі уваги—особистість учня і вчителя. Протягом декількох років проводилась науково-дослідницька робота по вивченню становлення розвитку системи виховуючих стосунків, яким належить вирішальна роль у формуванні особистості. Експериментом керувала Бойко А.М., професор, доктор педагогічних наук, нині член-кореспондент АН України. Роботу психолого-педагогічного семінару школи очолив зав. кафедрою психології ПДПУ Моргун В.Ф.

1990 рік—школа одержала статус школи-гімназії. Навчання здійснюється за профілями: суспільно-гуманітарним, науково-природничим, прикладним, поглибленим вивченням іноземної мови.

1993 рік—школа-гімназія переросла в навчально-виховний комплекс - українська гімназія з вивченням ряду предметів іноземними мовами. Учасниками цього експерименту були педагогічний інститут, дошкільний заклад № 80 та міська школа мистецтв. Керівник експерименту—Степаненко М.І., доцент, зав. кафедрою української мови ПДПУ, нині—ректор цього закладу.

Школа стає однією з кращих у місті, області за результатами навчання, виховання, предметних олімпіад. Гімназисти активно включаються в роботу Малої Академії Наук. Крім того, учні мають можливість займатися у гуртках і студіях: студії хорового співу, у фольклорному ансамблі "Лада” (призер Міжнародного фестивалю дитячих фольклорних колективів у "Галицькім колі”), студії народного танцю, образотворчого мистецтва, народних інструментів, драматичному і ляльковому театрах, гуртках української народної вишивки, в'язання, макраме, різьби по дереву, у спортивних секціях з футболу, волейболу, баскетболу, спортивного орієнтування, туризму.1994 рік—директором НВК № 32 стала Мар”єнко Т.І., "Відмінник освіти УРСР”. Вона гідно продовжила надбання своїх попередників. Протягом 13 років очолювала роботу талановитого колективу педагогів та учнів гімназії.

2007 рік—на чолі педагогічного та учнівського колективів Полтавської гімназії № 32 став  Зарубенко О.Л., який підтримав та продовжив традиції закладу.

2021 рік - гімназія набула статусу Ліцею